امضای سندی برای راه‌اندازی ناحیه نوآوری پردیس

امضای سندی برای راه‌اندازی ناحیه نوآوری پردیس

در راستای ایجاد ناحیه نوآوری پردیس، با امضای تفاهم‌نامه‌ای سند احداث فاز ۴ پارک فناوری پردیس به امضا رسید.

چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 ساعت 0:50

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از ایسنا 

 

در راستای ایجاد ناحیه نوآوری پردیس، تفاهم‌نامه احداث فاز ۴ پارک فناوری پردیس در نشستی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهور و مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس به امضا رسید. همچنین در این نشست قرارداد و سند توسعه پارک در حریم جنوبی پردیس، میان پارک فناوری پردیس و شرکت عمران شهر جدید پردیس منعقد شد.

مهدی صفاری‌نیا، رئیس پارک فناوی پردیس با بیان اینکه این پارک فناوری تا کنون در سه فاز توسعه پیدا کرده و مجموع مساحت آن در این سه فاز تقریبا به ۶۰ هکتار رسیده است، گفت: بر مبنای قراردادی که امروز امضا شد، ۳۰ هکتار مساحت جدید در قالب فاز ۴ به پارک فناوری پردیس الحاق می‌شود و با این اقدام محدوده عملیاتی پارک تا ۹۰  هکتار افزایش می‌یابد. این افزایش، مساحت پارک فناوری پردیس را به بزرگترین محدوده عملیاتی پارک‌های فناوری کشور تبدیل خواهد کرد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ دیگری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی برای عضویت دانشگاه آزاد واحد پردیس به پارک فناوری پردیس، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ۲۵ هکتار مساحت دارد و با انعقاد این تفاهم‌نامه ابعاد عملیاتی پارک فناوری پردیس در حدود ۱۱۰ هکتار خواهد شد. با امضای این دو قرارداد عملا مقدمه ایجاد ناحیه نوآوری پردیس ایجاد شده است.

رییس پارک فناوری پردیس در مورد طرح ناحیه نوآوری بیان کرد: طرح ناحیه نوآوری پردیس سال گذشته به تایید هیئت امنای پارک فناوری پردیس رسید و توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

افزایش مساحت پارک به ۹۰ هکتار و تعریف فاز دانشگاهی در ارتباط نزدیک با پارک، از جمله مقدماتی بود که برای پیاده‌سازی طرح ناحیه نوآوری پردیس پیش‌بینی شده بود و محقق شد. همچنین ساخته شدن زیرساخت‌های خدمات عمومی و شهری در پارک هم از دیگر مقدمات اجرایی شدن این طرح بود که در این حوزه نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است. با این اوصاف فکر می‌کنم سال جاری بتوانیم از پروژه ناحیه نوآوری پردیس رونمایی کنیم.

صفاری‌نیا در مورد سند دوم امضا شده در این نشست، اظهار کرد: همچنین سند دیگری امروز بین پارک فناوری پردیس و شرکت عمران شهر جدید پردیس امضا شد. این سند برای توسعه آتی پارک در حریم جنوبی شهر پردیس است. احداث فاز اول این پروژه با حدود ۵۰۰ هکتار مساحت، امروز به امضا رسید. این قرارداد شامل توافق‌های کلی شامل کاربری و جانمایی است.

وی با بیان اینکه با الحاق این ۳۰ هکتار جدید به پارک فناوری پردیس، تا سه سال آینده، ظرفیت استقرار ۱۰۰۰ شرکت را در پارک خواهیم داشت، یادآور شد: آمار ۲۵۰ شرکت مستقر در پارک با احداث فاز ۳ و ۴، با رشد ۴ برابری به ۱۰۰۰ شرکت خواهد رسید. به همین تناسب تعداد شاغلان در این شرکت‌ها هم ۴ برابر خواهد شد و تعداد نیروی تحصیلکرده شاغل در پارک به حدود۲۰ هزار نفر خواهد رسید.

به گفته رئیس پارک فناوری پردیس، اقدامات زیرساختی و عملیاتی فاز ۳ تا شهریور ماه تمام می‌شود و از دو ماه آینده کار آماده‌سازی زیرساخت‌های فاز ۴ آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 88

ثبت نظر

ارسال