موفقیت محققان علوم پزشکی تهران درتقسیم و پیوند کبد بیمار مرگ مغزی

موفقیت محققان علوم پزشکی تهران درتقسیم و پیوند کبد بیمار مرگ مغزی

برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تهران در اتاق عمل کبد بیمار ۲۴ ساله دچار مرگ مغزی را به دو قسمت کردند و با موفقیت به دو بیمار (یک کودک ۱۱ ماهه و یک خانم ۲۵ ساله) پیوند زدند.

جمعه 1 آذر 1398 ساعت 0:50

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از مهر 

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران،  انجام موفقیت‌آمیز عمل پیوند کبد و نجات جان یک بچه ۱۱ ماهه درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد.

تیم پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی تهران کبد یک خانم ۲۴ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود را به دو قسمت کردند و به دو بیمار (یک کودک ۱۱ ماهه و یک خانم ۲۵ ساله) پیوند زدند و در حال حاضر دو بیمار باحال عمومی مناسب در بخش پیوند کبد بستری هستند.

انجام این‌گونه پیوند کبد نیاز به مهارت خاص در جداسازی کبد به دو قسمت با کارکرد مناسب بدون ایجاد آسیب در عناصر حیاتی و از طرف دیگر نیازمند کار تیمی منسجم و زمان‌بندی دقیق در اتاق عمل و مراقبت‌های فوق تخصصی ویژه پس از جراحی در بخش است.

 فعالیت بخش پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از سال ۱۳۸۰ شروع شد و از سال ۱۳۹۴ بیش از ۱۰۰ پیوند کبد در سال انجام می‌دهد.

کد خبر 4773620
تعداد بازدید : 197

ثبت نظر

ارسال