ذخیره‌سازی 7000 تن پرتقال و سیب شب عید استان تهران

ذخیره‌سازی 7000 تن پرتقال و سیب شب عید استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان تهران توضیحاتی را درباره ذخیره‌سازی میوه شب عید استان ارائه کرد.

پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 15:21

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از ایسنا 

 

، محمد امامی امین در پایان جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت افزایش قیمت برخی کالاها بود که مقرر شد این افزایش قیمت‌ها توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: این افزایش قیمت در حوزه حبوبات و آهن آلات بوده که البته آهن در بورس عرضه می‌شود و با توجه به اینکه در شش ماهه دوم سال مصرف کاهش پیدا می‌کند، افزایش قیمت آن توجیهی ندارد.

امامی امین ادامه داد: در مورد حبوبات نیز احتمالا افزایش صادرات علت افزایش قیمت بوده که مقرر شده این موضوع نیز مورد بررسی قرار گیرد و گزارشی در این مورد ارائه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان تهران با اشاره به اینکه گوشت دام سنگین در حال حاضر بین ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان خرید می‌شود و به این ترتیب گوشت قرمز دام سنگین حدود ۶۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود، گفت: در حال حاضر در شهرستان‌ها گوشت با همین قیمت عرضه می‌شود اما واسطه‌ها و دلال‌ها اجازه کاهش حاشیه سود خود را نمی‌دهند لذا مقرر شد همین اقدامی که در شهرستان‌ها انجام شده در میادین میوه و تره‌بار تهران نیز آغاز شود تا شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز باشیم.

وی ادامه داد: در رابطه با میوه شب عید و ذخیره‌سازی آن نیز دستورالعملی از سوی ستاد تنظیم بازار کشور ابلاغ شده تا ۴۰۰۰ تن پرتقال و ۳۰۰۰ تن سیب برای استان تهران ذخیره‌سازی شود.

امامی امین تأکید کرد: ‌در همین راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران قراردادی با تعاون روستایی استان‌های تهران و مازندران منعقد کرده است. البته اشکالاتی به بخشنامه ستاد تنظیم بازار کشور وارد است چرا که با توجه به وفور میوه امسال شرایط بحرانی نخواهد شد و امیدواریم بازار با وضعیت موجود ادامه کار دهد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 18

ثبت نظر

ارسال