امیدواری پزشکان به تشخیص سرطان پستان با تست خون

امیدواری پزشکان به تشخیص سرطان پستان با تست خون

پزشکان با توجه به یافته‌های جدیدِ یک مطالعه در انگلیس اظهار داشتند که امکان انجام آزمایش خون در تشخیص سرطان پستان وجود دارد.

دوشنبه 13 آبان 1398

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از ایسنا 

 

، محققان در بررسی‌های خود به وجود سلول‌های سرطان پستان در خون پی بردند که این یافته می‌تواند در ارائه راهکارهای نوین در تشخیص این بیماری موثر باشد.

درحالیکه تحقیقات جدید نشان می‌دهد امکان تشخیص سرطان پستان از طریق آزمایش خون زنان امکان‌پذیر است، محققانی که در این بررسی‌ها مشارکت نداشته‌اند نسبت به یافته‌های بدست آمده هشدار داده و تاکید کرده‌اند که لازم است مطالعات بیشتری در راستای ارائه تست‌های تشخیصی سرطان انجام شود.

در این مطالعه واکنش سیستم ایمنی بدن به سلول‌های سرطانی در خون به منظور تشخیص بیماری سرطان مورد بررسی قرار گرفت.

سلول‌های سرطانی پروتئین‌هایی موسوم به آنتی‌ژن‌ها تولید می‌کنند که بدن را به تولید آنتی‌بادی‌هایی وادار می‌سازند. محققان انگلیسی از وجود این آنتی‌بادی‌ها استفاده کرده تا نمونه خون ۱۸۰ بیمار را تست کنند. ۹۰ نفر از این بیماران به سرطان پستان مبتلا بودند.

محققان انگلیسی اظهار داشتند: لازم است تحقیقات بیشتری برای تایید نتایج این آزمایش انجام شود. هرچند، یافته‌های بدست آمده امیدوار کننده است و نشان می‌دهد امکان تشخیص زودهنگام سرطان پستان وجود دارد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، هرچند بررسی‌های انجام شده در این مطالعه تنها ۳۷ درصد از موارد سلول‌های سرطانی را به درستی تشخیص داده و به همین دلیل برخی از محققان بر این باورند هنوز نمی‌توان به تشخیص سرطان پستان از طریق تست خون امیدوار بود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 129

ثبت نظر

ارسال