آغاز خدمات اورژانسی دندانپزشکی در مطب ها/وضعیت شهرهای سفید

آغاز خدمات اورژانسی دندانپزشکی در مطب ها/وضعیت شهرهای سفید

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، در ارتباط با شرایط بازگشایی مطب های دندانپزشکی بعد از فروکش بحران کرونا در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 ساعت 2:15

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از مهر 

 

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد هوشمند، روز سه شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از محل ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، در ارتباط با شرایط بازگشایی مطب‌های دندانپزشکی و نحوه فعالیت این مراکز، توضیحاتی ارائه داد.

وی با اشاره به اهمیت مراقبت و پیشگیری از ابتلاء به کرونا، از مطب‌های دندانپزشکی به عنوان یکی از مراکز انتقال ویروس کرونا نام برد و گفت: خدمات اورژانسی دندانپزشکی در ایام کرونا در کلینیک‌های دانشگاهی و دولتی فعال بود.

هوشمند ادامه داد: در ارتباط با دانشکده‌های دندانپزشکی سراسر کشور دستورالعملی جهت بازگشایی تدوین گردیده تا به محض دستور رسمی شروع به کار از سوی ستاد ملی کرونا ابلاغ و عملیاتی خواهد شد و در این راستا با توافق به عمل آمده مقرر گردید اقلام حفاظت شخصی مورد نیاز از طریق اداره کل تجهیزات و دانشگاه‌های علوم پزشکی در اختیار دانشکده‌ها قرار گیرد.

دبیر کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا، گفت: بنا به پیشنهاد کمیته مشورتی ستاد کرونا، دندانپزشکی جزو حرف پرخطر در اپیدمی کرونا طبقه بندی شده است.

هوشمند ادامه داد: در حال حاضر مشغول تهیه پروتکل‌های آموزشی برای ارائه به دانشجویان و اعضای هیأت علمی و همچنین آموزش همگانی در مطب‌ها هستیم که در دسترس مراجعان قرار بگیرد.

وی در عین حال به ازسرگیری خدمات اورژانسی دندانپزشکی در مطب‌ها اشاره کرد و گفت: از روز گذشته و با ابلاغ معاون درمان وزارت بهداشت، ارائه خدمات اورژانس و ضروری دندانپزشکی در مطب‌ها قابل انجام است.

هوشمند تاکید کرد: ارائه خدمات دندانپزشکی در مطب‌ها با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی از سوی مراجعان و دندانپزشکان، امکان پذیر است.

وی افزود: رعایت کامل بهداشت دهان و دندان و استفاده از دهان‌شویه به صورت غرغره کردن به مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه می‌تواند به میزان زیادی بار ویروس را در داخل حلق کم کرده و انتقال را به حداقل برساند.

هوشمند ادامه داد: ارائه خدمات دندانپزشکی الکتیو در مطب‌های شهرهایی که به عنوان مناطق سفید اعلام شده اند، امکان پذیر است.

کد خبر 4917567
تعداد بازدید : 19

ثبت نظر

ارسال