پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی

پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی خبر دادوگفت:قرار است تامین اجتماعی ۳ هزار میلیارد تومان از این اعتبار در اختیار بیمه سلامت قرار دهد.

پنجشنبه 10 بهمن 1398 ساعت 21:29

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از مهر 

 

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت در حاشیه یکصد و دهمین اجلاس سراسری دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور که امروز در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه ما هر سال ۱۰۰ درصد بودجه سازمان سلامت را پرداخت می کنیم، خاطرنشان کرد: در برخی سال های گذشته حتی این میزان به ۱۱۰ درصد هم رسیده است. 

نوبخت با بیان اینکه اگر دستگاه هایی که خدمات بیمه ای دریافت ‌می‌کنند، پرداخت های خود را به موقع انجام دهند، کمک هایی را به آن ها خواهیم کرد، افزود: به طور مثال ما به سازمان تامین اجتماعی که در پرداخت بدهی های خود دچار مشکل شده بود در یکی دو سال گذشته کمک‌هایی کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در یکی دو سال گذشته در پرداخت بدهی‌های خود دچار مشکل شده بود و عدم تادیه بدهی‌ها باعث شد سازمان بیمه سلامت هم به رغم آنکه همه منابع خود را دریافت کرده بود باز هم به منابع نیاز پیدا می‌کرد، بنابرین مجبور شدیم در اقدامی ۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات تامین اجتماعی را از طریق اسناد و اوراق مالی پرداخت کنیم؛ البته به این شرط که آنها ۳ هزار میلیارد تومان از این رقم را در اختیار بیمه سلامت قرار دهند و این کار هم‌اکنون در حال انجام است؛ امیدوارم با پرداخت ۱۰۰ درصدی که از سوی سازمان برنامه و بودجه و خزانه صورت می گیرد، تامین اجتماعی بدهی های خود به دانشگاه های علوم پزشکی را بپردازد.

وی درباره تامین امنیت آزاد راه تهران-شمال و توافق با اداره راه و نیروی انتظامی، گفت: آزاد راه تهران ـ شمال از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار دارد و می تواند مرگ و میر را در کشور کاهش دهد؛ در همین زمینه ما با اداره راه ها و نیروی انتظامی توافق کردیم که اگر آنها بتوانند با اقداماتی منجر به کاهش مرگ‌و میر شوند، ما نیز بودجه آنها را اضافه می کنیم. 

وزیر بهداشت افزود: در سال آینده برای طرح تحول سلامت حداقل ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته ایم که امیدواریم با مدیریت وزیر بهداشت بتوانیم هم از نظر بالا رفتن سطح بهداشت و درمان و کاهش مرگ و میر خدمات بیشتری را به جامعه ارائه دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین درباره تخصیص بودجه دانشگاه های وابسته به وزارت علوم نیز توضیح داد و گفت: تمامی دانشگاه های وزارت علوم به صورت صد درصدی تخصیص خواهد یافت و بالاترین تخصیص را برای دانشگاه های علوم پزشکی نیز خواهیم داشت.

کد خبر 4836624
مهتاب چابوک
تعداد بازدید : 131

ثبت نظر

ارسال