سهمیه‌بندی انسولین در مشهد/ مردم شرایط را درک کنند

سهمیه‌بندی انسولین در مشهد/ مردم شرایط را درک کنند

مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص کمبود انسولین در سطح شهر مشهد، بیان کرد: مقداری کمبود در حوزه انسولین به وجود آمده است که مجبور به سهمیه‌بندی آن شده‌ایم. همچنین 100 داروخانه منتخب در مشهد به طور ویژه انسولین توزیع می‌کنند.

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 17:26

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از ایسنا 

 

علی روحبخش با بیان اینکه «بعضی از بیماران انتظار دارند با نسخه خود انسولین دو تا سه ماه آینده را هم دریافت کنند»، اظهار کرد: انسولین وجود دارد ولی داروخانه‌ها آن را مدیریت می‌کنند و کمتر از آن چیزی که در نسخه پزشک است، در اختیار مردم قرار می دهند تا بتوانند این دارو را در اختیار تمام بیماران قرار دهند. همچنین انتظار داریم مردم شرایط را درک کنند تا این شرایط مرتفع شود و شرایط به روال قبل بازگردد.

روحبخش در ادامه افزود: خوشبختانه محموله‌های خوبی رسیده و در سطح مشهد توزیع شده است که فکر می‌کنم اوضاع کم‌کم بهتر خواهد شد و مردم بتوانند داروهایشان را به‌طور کامل تامین کنند.

مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مهم‌ترین کانال اطلاع‌رسانی از داروخانه‌های منتخب را تمامی داروخانه‌های سطح شهر بیان و تشریح کرد: این بدین معنا نیست که داروخانه‌های دیگر را محروم کرده‌ایم و تمام داروخانه‌ها مقدار کمی انسولین دریافت می‌کنند، ولی 100 داروخانه در سطح شهر سهمیه ویژه‌ای دارند.

وی تبادلات مالی و تحریم‌ها را باعث اختلال در این حوزه عنوان کرد و افزود: با توجه به مصرف بالای انسولین به محض یک وقفه کوتاه در بازار، موجودی به صفر خواهد رسید، ولی بدین معنا نیست که اصلاً این دارو وجود نداشته باشد و این مشکل به‌زودی رفع خواهد شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 40

ثبت نظر

ارسال