آغاز به کار دانشکده فوریت های پزشکی از مهرماه سال جاری/ حضور تکنسین بانوان به زودی در مراکز اورژانس کشور

آغاز به کار دانشکده فوریت های پزشکی از مهرماه سال جاری/ حضور تکنسین بانوان به زودی در مراکز اورژانس کشور

نمکی ضمن بیان آغاز به کار دانشکده فوریت های پزشکی از آغاز به کار تکنسین بانوان از مهر ماه خبر داد.

دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 22:22

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از خبرگذاری برنا 

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مراسمی که به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد سازمان اورژانس کشور برگزار شد، با بیان اینکه دستاوردهای بسیاری پس از انقلاب اسلامی داشته ایم، گفت: دستاوردهای مجموعه اورژانس یکی از درخشنده ترین عملکرد ها بوده است.

او ادامه داد: در سال 1354 با 4پایگاه اورژانس آغاز کردیم اما امروز یکی از قویترین مراکز فوریت پزشکی را داریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به این نکته که امروز 17هزار نیرو و صدها دستگاه مجهز زمینی، دریایی و هوایی را به این سازمان اضافه کرده آیم،عنوان کرد: همانطور که گفته شد امروز یکی از قویترین مراکز اورژانس را داریم چنانکه دیدیم در سیلی که بهار سال جاری گریبان گیر مردم شد،  مراکز اورژانس ما به خوبی توانست مدیریت کند و خوشبختانه دچار بلاتکلیفی نشدیم.

نمکی با تاکید بر افزایش هوشمند سازی ابزارهای مرتبط با این مرکز،  تصریح کرد: اگر بتوانیم تکنولوژی را بیش از گذشته وارد این سیستم کنیم، قطعا موفق خواهیم بود. 

او ادامه داد: امروز زمان از دست رفته ما در خدمت رسانی در دقایق طلایی بسیار کوتاه تر از گذشته شده، چراکه تلاش ما افزایش مشارکت بین بخشی در خدمت رسانی است. البته در این مسیر نیازمند همکاری پلیس راهور و وزارت کشور هستیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اگر خدمات را مردم نهاد نکنیم عملا کاری از پیش نخواهیم برد توضیح داد: بنابراین مدرسه محور کردن، محله محور کردن و خانواده محور کردن ارائه خدمات اورژانس را در برنامه های خود داریم.

نمکی از طرحی با عنوان "هر خانه یک پایگاه سلامت" نام برد و ادامه داد: این طرح از نیمه دوم سال جاری و با هدف کمک گرفتن از خانواده ها اجرایی خواهیم کرد.

او افزود: در نظر داریم تا دانشگاه فوریت های پزشکی کشور را در نیمه دوم سال جاری و در جهت ارتقاء دانش مورد نیاز راه اندازی کنیم. 

نمکی از آغاز به کار بانوان به عنوان تکنسین اورژانس بانوان از ابتدای مهر ماه خبر داد و گفت: از ابتدای مهر ماه پذیرش دانشجو زن را در این زمینه خواهیم داشت.

او در پایان گفت: در مسایل معیشتی نیروهای امداد کارهایی صورت گرفته تا بتوانیم قدمی مثبت در این راه برداریم به علاوه 3هزار نفر را به ناوگان امداد اورژانس کشور اضافه خواهیم کرد و در جهت نوسازی آمبولانس ها و توسعه اورژانس هوایی برنامه هایی را دست اجرا خواهیم داشت.

 

تعداد بازدید : 73

ثبت نظر

ارسال