رفع مشکلات بیمارستان معتمدی گرمسار/ واحد تزریقات و اسکن اضافه شد

رفع مشکلات بیمارستان معتمدی گرمسار/ واحد تزریقات و اسکن اضافه شد

گرمسار – رئیس بیمارستان معتمدی گرمسار با اشاره به پیگیری خبرگزاری مهر درباره کمبودهای بیمارستان، گفت: اقداماتی برای رفع نواقص موجود صورت گرفت که راه‌اندازی تزریقات و اسکن از آن جمله هستند.

سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 23:0

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از مهر 

 

مجید چگینی در گفتگو با خبرنگار مهر، کمبود منابع مالی و نیروی انسانی را مهم‌ترین چالش بیمارستان معتمدی گرمسار دانست و اظهار داشت: بسیاری از تجهیزات بیمارستان از بیمارستان قدیمی امام خمینی (ره) منتقل‌شده و تجهیزات بیمارستانی به‌ویژه دستگاه سی‌تی‌اسکن قدیمی و فرسوده است که هزینه‌های زیادی برای تعمیر آن‌ها در یک سال گذشته صرف شده است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه سی‌تی‌اسکن این مجموعه از ابتدای سال تاکنون سه بار تعمیر اساسی شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در گرمسار تنها یک دستگاه سی‌تی‌اسکن وجود دارد و حجم مراجعات به این مرکز بسیار بالا و به‌تبع آن امکان خرابی و نقص بسیار خواهد بود لذا با توجه به شرایط مالی نامطلوب شبکه بهداشت و درمان، این دستگاه با تلاش، همت و همدلی فراوان همکاران تعمیر شد و از تاریخ ۱۲ آذرماه سال جاری مجدد برای خدمت‌رسانی به مراجعه‌کنندگان ساماندهی شده است و مشکلی در ارائه خدمات در این بخش وجود ندارد.

رفع مشکلات انتقال بیماران به خارج از شهرستان

رئیس بیمارستان معتمدی گرمسار در ادامه با اشاره به اینکه تنها یک جراح مغز و اعصاب به صورت قراردادی در این بیمارستان وجود دارد، تصریح کرد: کمبود پزشک متخصص از دیگر چالش‌های جدی است که این مجموعه با آن درگیر است و باید از سوی وزارتخانه برای اعزام تعدادی پزشک متخصص تمهیدات لازم اندیشیده شود و این درخواست از سوی مسئولان شهرستانی و استانی انجام‌شده است.

چگینی در مورد رفع مشکلات انتقال بیماران به خارج از شهرستان نیز بیان کرد: درمجموع سه آمبولانس در گرمسار وجود دارد که یک دستگاه برای انتقال بیماران درون‌شهری است و دو آمبولانس برای انتقال بیماران خارج از شهر است.

وی با تأکید بر ضرورت خریداری آمبولانس جدید در این منطقه خاطرنشان کرد: یکی از آمبولانس‌ها دچار نقص فنی بود که این آمبولانس نیز اخیراً تعمیر شد و به ناوگان این مرکز بازگشته است و این در حالی است که در محدوده زمانی خرابی این دستگاه آمبولانس هیچ‌گونه اعزام اورژانسی در گرمسار لغو نشده و تمهیدات لازم برای ارائه این خدمت باقوت و قدرت قبلی همچنان ادامه دارد و در دسترس مددجویان قرار دارد.

راه‌اندازی واحد تزریقات در بیمارستان معتمدی گرمسار

رئیس بیمارستان معتمدی گرمسار در ادامه افزود: واحد تزریقات بیمارستان از تاریخ هفتم مهرماه راه‌اندازی شده است و همچنین سرم و داروهای محدود پرمصرف در سامانه اچ‌آی‌اس تعریف‌شده است و در اختیار مراجعه کنندگان سرپایی قرار می‌گیرد.

چگینی در ادامه توضیح داد: ارائه خدمات درمانی به‌صورت سرپایی در درمانگاه امام خمینی (ره) در مرکز شهر برقرار است و عموم مردم می‌توانند با مراجعه به این درمانگاه خدمات درمانی به‌ویژه تزریقات و دارو دریافت کنند از سوی دیگر استقرار پزشک عمومی در بیمارستان معتمدی باهدف گسترش خدمات درمانی در این شهرستان انجام‌شده است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی و کمبود اعتبارات شبکه بهداشت و درمان بیان کرد: کاهش هزینه‌های جاری و اضافی در بیمارستان در دستور کار قرار دارد.

آموزشی شدن بیمارستان معتمدی ۸۰ درصد مشکلات را رفع می‌کند

رئیس بیمارستان معتمدی گرمسار بابیان اینکه مشکلاتی در چاپ فیلم و عکس بخش رادیولوژی وجود دارد، ابراز داشت: عکس و فیلم‌های رادیولوژی از طریق دستگاه‌های کامپیوتری و لوح‌های فشرده در اختیار پزشک قرار می‌گیرد که این امر هزینه‌های بیمارستان را برای چاپ عکس و فیلم تا بخش زیادی کاهش می‌دهد و خدمات به‌صورت الکترونیکی در بستری فناوری اطلاعات به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود.

چگینی همچنین از آغاز عملیات احداث ساختمان آموزشی بیمارستان معتمدی گرمسار خبر داد و گفت: طرح آموزشی شدن بیمارستان ۸۰ درصد از مشکلات این مجموعه به‌ویژه در حوزه کمبود نیروی متخصص را رفع می‌کند و تحول عظیمی را در ارائه خدمات به بیماران ایجاد می‌کند.

وی بابیان اینکه برخی مسائل و کاستی‌های موجود در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ریشه در مشکلات اقتصادی کشور در شرایط تحریم دارد، تصریح کرد: اجرای طرح تحول سلامت هزینه سنگینی را بر دوش دولت قرار داده که متأسفانه پیش‌بینی‌های دولت برای تأمین منابع مالی برای اجرای کامل این طرح محقق نشده است.

کمبود پزشک و پرستار در شهرستان گرمسار

رئیس بیمارستان معتمدی گرمسار بابیان اینکه برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات موجود در ارائه خدمات درمانی به شهروندان گرمساری در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: این شهرستان به‌شدت با کمبود نیروهای پزشکی و به‌ویژه پزشکان متخصص و پرستار مواجه است.

چگینی با اشاره به اینکه نزدیکی این شهرستان به پایتخت منجر به بروز بی‌مهری به این منطقه شده است، تصریح کرد: تأمین امکانات و تجهیزات بیمارستانی به‌روز و جذب نیروهای پزشکی متخصص از اولویت‌های مهم شبکه بهداشت و درمان در این منطقه است.

وی بابیان اینکه درمجموع ۳۸۰ نفر در بیمارستان معتمدی و کلینیک تخصصی این شهرستان در حال فعالیت و ارائه خدمات هستند، افزود: از مردم خواستاریم با درک و تعامل دوطرفه با کارکنان بیمارستان نسبت به رفع مشکلات این مجموعه مسئولان را همراهی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، در تاریخ ۰۸/‏۱۰/‏۹۸‬ گزارشی از مسائل و مشکلات بیمارستان معتمدی گرمسار در خبرگزاری مهر منتشر شد که اکنون بخشی از این مشکلات با پیگیری مسئولان شبکه بهداشت و درمان گرمسار رفع شده است.

کد خبر 4809339
تعداد بازدید : 40

ثبت نظر

ارسال