دسترسی مراکز درمانی کشور به داروی آنفلوانزا محدود نشود

دسترسی مراکز درمانی کشور به داروی آنفلوانزا محدود نشود

معاون بهداشت وزارت بهداشت، در نامه ای به معاونین بهداشت دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی سراسر کشور، بر گسترش سطح پوشش مراکز درمانی به داروی «اوسلتامی ویر»، تاکید کرد.

سه شنبه 12 آذر 1398 ساعت 0:37

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از مهر 

 

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، در نامه ای به دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی سراسر کشور، عنوان کرد: تعدادی از بیمارستان های خصوصی سراسر کشور هم اکنون پذیرای بیماران مبتلا به آنفلوانزا هستند و دسترسی آنها به اوسلتامی ویر محدود است.

خواهشمندم به همکاران دستور فرمایید، ضمن تماس روزانه با تمامی بیمارستان ها اعم از خصوصی و دولتی که بیمار مشکوک یا مبتلا به آنفلوانزا را بستری می نمایند، دارو در اختیار آنها قرار گرفته و هیچ نوع کمبودی در روزهای آینده رخ ندهد.

همراه با دارو لازم است پروتکل درمان که از قبل خدمت جنابعالی ارسال گردید نیز در اختیار ایشان قرار گیرد تا بیماران دقیقا مطابق پروتکل تحت درمان قرار گیرند.

اطمینان داشته باشید، در حال حاضر هیچ نوع کمبودی در رابطه با داروی اوسلتامی ویر در سراسر کشور وجود ندارد و لازم است این موضوع مورد ملاحظه جدی قرار گیرد.

تماس روزانه و ارتباط تنگاتنگ با معاونین درمان ضروری بوده و لازم است این موضوع کاملا مورد ملاحظه قرار گیرد. ضمنا اطلاعات هفتگی آنفلوانزا در سطح کشوری روزهای یکشنبه هرهفته به اطلاع جنابعالی خواهد رسید.

تلاش نمایید، اطلاع رسانی را به حداکثر لازم در سطح شهرستان ها گسترش دهید.

کد خبر 4784080
حبیب احسنی پور
تعداد بازدید : 89

ثبت نظر

ارسال