تداخل نتایج آزمایش تیروئید با آنفلوانزا را جدی بگیرید

تداخل نتایج آزمایش تیروئید با آنفلوانزا را جدی بگیرید

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: بیماران مبتلا به آنفلوانزا یا دیگر بیماری ها، که آزمایش تیروئید انجام داده اند، حتما موضوع را با پزشک غدد خود در میان بگذارند.

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 17:45

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از مهر 

 

به گزارش خبرگزاری مهر، فهیمه سهیلی‌پور، افزود: با توجه به شیوع آنفلوانزا در ماه های اخیر، باید افرادی که به صورت دوره ای، انجام آزمایش تیروئید را در برنامه خود دارند، به این موضوع توجه داشته باشند که در صورت ابتلا به آنفلوانزا یا بیماری دیگری، آزمایش خود را به تاخیر بیاندازند.

این فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم کودکان، ادامه داد: به طور کلی، بیماری های مختلف سبب می شود که نتایج آزمایش تیروئید موقتا دچار بهم ریختگی شود و در نتیجه فرآیند دارو درمانی که بر اساس نتایج آزمایش ها صورت می گیرد، ممکن است با خطا رو به رو شود.

سهیلی پور افزود: این موضوع در خصوص همه افراد اعم از کودکان و بزرگسالان صادق است. حتی در رابطه با افرادی که برای یک بار یا برای اولین بار می خواهند آزمایش تیروئید دهند هم حائز اهمیت است.

وی گفت: انجام آزمایش حتی باید تا سپری شدن دوره نقاهت به تاخیر بیافتد تا نتایج آزمایش به دور از انحراف، بتواند به درستی شرایط تیروئید بیماران را نشان دهد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: بیمارانی که در شرایط ابتلا به آنفلوانزا یا دیگر بیماری ها، آزمایش تیروئید انجام داده اند، حتما باید موضوع را با پزشک غدد خود در میان بگذارند.

کد خبر 4799899
تعداد بازدید : 122

ثبت نظر

ارسال