انتقال رهبر بازداشتی حماس به بیمارستان مکه

انتقال رهبر بازداشتی حماس به بیمارستان مکه

یکی از رهبران حماس اعلام کرد،‌ محمد الخضری، رهبر و نماینده این جنبش در عربستان که توسط این کشور بازداشت شده است، به دلیل وخامت وضعیت جسمانی‌اش از زندان به بیمارستان منتقل شد.

سه شنبه 26 شهریور 1398 ساعت 15:23

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از ایسنا 

 

، به نقل از سایت روزنامه عربی ۲۱، جنبش مقاومت حماس اعلام کرد، مقامات عربستان اخیرا محمد صالح الخضری ۸۱ ساله، نماینده این جنبش در عربستان را بازداشت کرده‌اند.

محمد نزال، عضو دفتر سیاسی حماس امروز (سه‌شنبه) در پیامی توییتی نوشت: الخضری از زندان ذهبان در جده به یکی از بیمارستان‌های دولتی مکه منتقل شده است تا بیماری خود را درمان کند.

چهارم آوریل سرویس تحقیقات امنیتی عربستان، الخضری را که از حدود سه دهه پیش در جده اقامت دارد، بازداشت کرد. حماس بازداشت الخضری توسط ریاض را اقدامی "عجیب و قبیح" خواند و افزود: الخضری بیش از دو دهه روابط حماس و عربستان را رهبری کرده است. همچنین او پست‌های عالی‌رتبه رهبری در جنبش را بر عهده داشته است.

این جنبش فلسطینی اعلام کرد، کهولت الخضری که در سن ۸۱ سالگی به سر می‌برد، وضعیت جسمانی‌اش که از بیماری سخت و جانکاهی رنج می‌برد، جایگاه علمی او که یکی از پزشکان برجسته گوش،‌ حلق و بینی است و نیز وضعیت مبارزاتش که خدمات او به مردم فلسطین و آرمان ملی این ملت که در داخل و خارج شناخته شده است، هیچ کدام موجب نشد تا مقامات عربستان او را بازداشت نکنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 53

ثبت نظر

ارسال