آغاز آزمایش بالینی واکسن کرونا توسط چین

Ref : Euronews

کرونا| ویروس| آزمایش| بیماری

مرحله نخست آزمایش بالینی واکسن کرونا در کشور چین با شرکت ۱۰۸ داوطلب آغاز گردید.

سه شنبه 5 فروردین 1399 ساعت 11:25
گروه ترجمه سایت پزشکی امروز

به نقل از روزنامه تایمز، تمامی ۱۰۸ داوطلب از شهر ووهان هستند که آغازگر بیماری کرونا بوده است. آن ها به سه گروه تقسیم شده‌ و نخستین تزریق واکسن را روز شنبه دریافت کرده‌اند. رده سنی این افراد ۱۸ تا ۶۰ سال هستند.

در حال حاضر علاوه بر کشور چین ، چندین کشور دیگر در تلاش برای یافتن راه حلی برای مقابله با عامل بیماری کرونا (کووید-۱۹) هستند .

مقامات بهداشتی چین روز ۱۷ مارس، همزمان با نخستین آزمایش واکسن مقابله با ویروس کرونا ، روی ۴۵ داوطلب بزرگسال در آمریکا، آزمایش را نیز آغاز نمودند. داوطلبانی که در این آزمایش شرکت کرده‌اند تا شش ماه مورد پیگیری قرار می گیرند تا آثار واکسن بر روی بدن آنها مطالعه شود.

 

مطالب مرتبط :

 

در حال حاضر هیچ واکسن یا درمان تایید شده‌ای برای این ویروس که تا کنون بیش از ۱۴ هزار نفر را در سراسر جهان را به کام مرگ کشانده است،یافت نشده است .

 

اعلام آغاز تست واکسن بر روی انسان از سوی چین در شرایطی رخ می دهد که تنش ها بر سر گسترش ویروس میان واشنگتن و پکن در هفته گذشته افزایش یافته بود. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با کاربرد اصطلاح «ویروس چینی» برای ویروس کرونا، تلویحا چین را مسئول گسترش ویروس معرفی کرده بود. چینی ها هم در مقابل واشنگتن را متهم می کنند که ویروس کرونا را در لابراتورهای نظامی‌اش تولید کرده و به چین فرستاده است. از سوی دیگر روسیه نیز اعلام کرده است که آزمایش واکسن کرونا را روی حیوانات آغاز کرده است و اولین نتایج این آزمایش‌ها در ماه ژوئن مشخص خواهد شد.

تعداد بازدید : 864

ثبت نظر

ارسال