افزایش ۴ برابری قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری

خبرگزاری برنا

افزایش ۴ برابری قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری

دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری با اشاره به اینکه بسیاری از مراکز تصویربرداری در کشور رو به ورشکستگی هستند، گفت: قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری حدود ۴ برابر شده است.

پنجشنبه 22 فروردین 1398 ساعت 12:9
گروه خبری سایت پزشکی امروز

دکتر منصور مدانلو، دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری اظهار داشت: این کنگره همزمان با سی‌و‌پنجمین کنگره رادیولوژی ایران برگزار می‌شود و گردهمایی بزرگ رادیولوژیست‌ها، کارشناسان رادیولوژی، دستیاران و رشته‌های وابسته همچون پزشکی هسته‌ای و رادیوتراپی و فیزیک پزشکی است.

 وی افزود: این کنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته و بیش از حدود سه هزار شرکت‌کننده برگزار خواهد شد و جدیدترین دستاورد‌ها و مباحث علمی در حوزه رادیولوژی و  علوم پرتونگاری در آن مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

 دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری در ارتباط با چالش‌های حوزه رادیولوژی و پرتونگاری گفت: اکثر دستگاه‌های جدید و سیستمهای نوین تصویربرداری وارداتی بوده و تکنولوژی آن وابسته به خارج است و وضعیت اقتصادی، مباحث ارزی و تحریم‌ها سبب شده که در این حوزه با برخی از چالش‌ها و مشکلات روبرو شویم.

 مدانلو گفت: اینکه دشمنان ایران می‌گویند که حوزه پزشکی تحریم نیست دروغ محض است البته ما تلاش کرده‌ایم با بومی سازی و تولید داخلی و همچمنین از طریق راه‌های جایگزین این کمبودها را جبران کنیم.ازجمله اینکه برخی از خریدهای این تجهیزات از قبل ازتحریمها انجام شده و برخی از مجوزها نیز از پیش گرفته شده است.

 وی در مورد افزایش قیمت تجهیزات تصویربرداری گفت: به طور مثال دستگاهی که پیش از تحریم‌های ظالمانه دشمنان هفت میلیارد تومان خریداری می‌شد اکنون به رقمی حدود ۳۰ میلیارد رسیده و می‌توان گفت که قیمت تجهیزات و دستگاه ها به حدود ۴ برابر رسیده است.

 دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری و خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از بیمه‌ها برخی از خدمات تصویربرداری را پوشش نمی‌دهد و یا پرداخت‌های آنها به مراکز طولانی شده و با تاخیر همراه است که همه این مشکلات مراکز تصویربرداری را با ورشکستگی مواجه کرده است.

 مدانلو با اشاره به اینکه ۱۵۰ بیمارستان در تهران و حدود 900 بیمارستان در کشورخدمات تصویربرداری به بیماران ارائه می‌کنند، گفت: طرح تحول نظام سلامت سبب کاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه های مختلف از جمله تصویر برداری شد ولی متاسفانه بیمه ها به تعهد خود عمل نکرده و مراکز دولتی و خصوصی را با مشکل مواجه کردند که این مسئله در کنار افزایش قیمت‌های تجهیزات سبب شده که بسیاری از مراکز نتوانند تجهیزات و دستگاه های خود را به روز کنند.

سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران و هفدهمین کنگره علوم پرتو نگاری ایران با محورهای حفاظت در برابر اشعه ، تصویربرداری در زنان و مامایی ، تصویربرداری آنکولوژی ، تصویربرداری دستگاه عصبی، تصویربرداری هیبرید   3 تا 6 اردیبهشت 98 در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار می شود

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.icr2019.ir مراجعه و یا با تلفن 44462078 تماس حاصل فرمایند.      

تعداد بازدید : 142

ثبت نظر

ارسال