نظام کشوری ثبت سنگ های سیستم ادراری راه اندازی شد

نظام کشوری ثبت سنگ های سیستم ادراری راه اندازی شد

نظام کشوری ثبت سنگ های سیستم ادراری برای اولین بار در کشور در مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا راه اندازی شد.

جمعه 26 مهر 1398 ساعت 7:56

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از مهر 

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر محمد کاظم آقامیر، رئیس مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا از راه اندازی کشوری نظام ثبت سنگ های سیستم ادراری در مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا برای اولین بار در کشور خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: ابتلا به بیماری سنگ های ادراری پس از عفونت های ادراری و بیماریهای پروستات، سومین بیماری شایع دستگاه های ادراری- تناسلی است و شیوع این بیماری در ایران ۸ درصد از کل جمعیت را در بر می گیرد.

آقامیر با توجه به اهمیت این موضوع و در راستای ارتقا کیفیت مراقبت، گسترش رویکرد خود مراقبتی در جامعه و ارائه خدمات بهداشتی مطلوب تر ایجاد نظام ثبت سنگ های سیستم ادراری در کشور محسوس است و با کمک نظام ثبت سنگ های سیستم ادراری به بهترین شکل می توان به شناسایی شکاف ها و چالش های درمان و مراقبت در سیستم بهداشتی و درمانی پرداخت.

رئیس مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا افزود: این طرح با هدف راه اندازی نظام ثبت سنگ های سیستم ادراری ایران  (PERSUS) برای تولید داده های تحقیقاتی، ارتقاء آگاهی عمومی و اقدامات موثرتری نسبت به پیشگیری و کنترل بیماری برای اولین بار در کشور در مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران به تصویب رسید. 

وی گفت: در مرحله اول این سیستم ثبت در ۴ نقطه کشور ، تهران، همدان، اصفهان و مشهد اجرا خواهد شد  و در ادامه به سایر نقاط کشور  نیز تعمیم داده می شود.

کد خبر 4746251
تعداد بازدید : 58

ثبت نظر

ارسال