نجات جان 26 بیمار سکته مغزی با تزریق موفق در خراسان شمالی

نجات جان 26 بیمار سکته مغزی با تزریق موفق در خراسان شمالی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 26 مورد تزریق موفق در بیمارستان امام حسن(ع) موجب نجات جان 26 بیمار مبتلا به سکته حاد مغزی و یا جلوگیری از ناتوانی بیشتر آن ها شد.

سه شنبه 28 آبان 1398 ساعت 11:35

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از ایسنا 

 

دکتر قاسم بیانی در گفت و گو با ایسنا، افزود: این تعداد تزریق نسبت به سال گذشته 13 مورد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در خراسان شمالی کد 724 برای نخستین بار در فروردین ماه سال گذشته با راه اندازی واحد درمان مدیکال، درمان سکته حاد مغزی در بیمارستان مذکور اجرا شد.

بیانی هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از ناتوانی بیشتر، درمان و بهبود بیماران دچار سکته حاد مغزی به شرط مراجعه فوری به بیمارستان بیان کرد.

وی خاطرنشان کرد: بیماران مبتلا به سکته حاد مغزی اگر به موقع و کمتر از سه ساعت پس از بروز علائم به بیمارستان منتقل شوند، در صورت داشتن علائم حیاتی مربوطه، تحت درمان و بهبودی کامل قرار می گیرند.

این مقام مسئول در ارتباط با کد 724 نیز گفت: کد 724 به این شکل است که طی هفت روز و به صورت 24 ساعته، پرسنل بیمارستانی که در این کد تعریف شده اند و شامل متخصصان مغز و اعصاب، پرستاران آموزش دیده و نیروی اورژانس هستند در خصوص شناسایی و تشخیص بیماری به منظور اندیکاسیون(علائم حیاتی) کد 724 و اجرای آن اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه سکته مغزی از علل اصلی مرگ و میر و ناتوانی در سراسر جهان است، افزود: مطالعات نشان داده که بروز سکته حاد معزی در ایران و در مناطقی مانند خراسان شمالی در حال افزایش است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 162

ثبت نظر

ارسال