شماره ۱۲۱۹

یادی‌از شادروان دکترمحمدمیردامادی

پزشکی امروز

یادی‌از شادروان دکترمحمدمیردامادی

دکتر محمد میردامادی متولد۱۳۰۴شمسی که درسال۱۳۹۵ در فرانسه فوت نمود، پزشکی حاذق درکارخود و طبیبی‌ادیب و شاعری توانا و مسلط به تاریخ و فرهنگ ایران بود. نامبرده از اوایل‌انقلاب تا زمان‌ فوت، در فرانسه و در شهر‌پاریس زندگی‌می‌کرد.

یکشنبه 25 آذر 1397 ساعت 8:29
دکتر علی محسنی- جراح و متخصص‌گوش و بینی و حنجره

در حرفه پزشکی علاوه‌بر خلاقیت و مهارت و دقت، پزشکی به‌تمام‌معنی دلسوز و علاقمند و مردمی بود. به‌خاطر‌دارم زمانی را که دربیمارستان خورشید اصفهان در بخش‌زنان و مامایی انترن بودم. در یک شب کشیک، درمورد زایمان بیماری نیاز به مشورت استاد میردامادی داشتم؛ ساعت۳بعدازنیمه‌شب با اکراه و نگرانی تلفن‌نموده و فکر‌کردم این ساعت‌شب مزاحمتی برای استاد باشد، باورکنید پس‌از اولین زنگ تلفن در‌آن نیمه‌شب شخصاً گوشی تلفن را برداشت و با خونسردی و بدون‌هیچ ناراحتی با من صحبت‌نموده و درظرف مدت‌کوتاهی به بخش و بر بالین بیمار آمد و راهنمایی لازم را به من گوشزد‌نمود که هیچ‌‌وقت فراموش‌نمی‌کنم.

این‌کار از ویژگی‌ها و شخصیت والای دکترمیردامادی بود، اولاً سریع تلفن را پاسخ‌می‌گفت و ثانیاً در ظرف مدت‌کوتاهی اگر لازم بود به بالین بیمار‌می‌آمد.

دکتر میردامادی علاوه‌بر دانش‌پزشکی، شاعری‌ورزیده و مسلط به شعر و ادبیات زبان خارجی بود. در متنی که درسال۱۳۴۳ برای من نوشته (تصویر مندرج درمقاله)، از صدق گفته‌های من آگاه می‌گردید. به‌علاوه دکتر محمد‌میردامادی یکی‌از شاگردان اولیه و مؤسسان دانشکده پزشکی اصفهان درسال۱۳۲۹ بود.

تعداد بازدید : 107

ثبت نظر

ارسال

ابقای معاون درمان وزارت بهداشت

سرپرست وزارت بهداشت در حکمی دکتر قاسم جان بابایی را در سمت معاون درمان وزارت بهداشت ابقا کرد.

  • 23

تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها در حیوانات و تأثیر آن برسلامت انسان

مقاومت آنتی‌بیوتیکی موضوعی‌جدید در بحران امروزۀ سلامتی انسان‌ها نیست. باتوجه به نتایج پژوهشی که اخیراً در اجلاس میکروبیـوم لندن (London Microbiome Me ...

همکاری کمپانی های اپل و زیمر بایومت باهدف آغاز مطالعه ای بالینی روی سیر درمانی بیماران

شرکت Zimmer Biomet  با Apple Watchهای کمپانی اپل درحال بررسی تغییر سیردرمانی بیماران(Patient Journey) به ویژه در عملهای جراحی تعویض مفصل زانو و لگن ه ...

  • 34

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب شد

بنابر اعلام وبدا، دکتر سعید نمکی در حکمی دکتر مهدی پیرصالحی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

  • 21

برچسب اصالت کالا بر روی ۵ گروه تجهیزات پزشکی/ پروانه ساخت تجهیزات پزشکی بدون استاندارد اروپا تمدید نمی‌شود

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: پروانه ساخت تجهیزات پزشکی بدون استاندارد اروپا (CE) تمدید نمی‌شود.

  • 38

ضرورت جداسازی ردیف بودجه بیماران خاص در مجلس/ ۵۰۰ میلیون یورو جوابگوی نیاز‌های بیماران هموفیلی نیست

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: با اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی، تنها بخشی از مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها تأمین می‌شود.

  • 30