توسعه میکروحسگر یک میلی‌متری برای نظارت بر شاخص‌های مهم سلامتی

توسعه میکروحسگر یک میلی‌متری برای نظارت بر شاخص‌های مهم سلامتی

پژوهشگران "دانشگاه ملی سنگاپور"(National University of Singapore) اخیرا موفق به طراحی و توسعه یک دستگاه خوانش بی‌سیم دریافت کننده سیگنال‌های سلامتی شده‌اند که کارش خواندن داده‌های ثبت شده توسط میکروحسگرهایی است که تنها یک میلی‌متر طول دارند و در زیرپوست کاربر به منظور نظارت بر سلامتی آن فرد کاشته می‌شود.

دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 14:3

به گزارش هفته نامه پزشکی امروز به نقل از ایسنا 

 

و به نقل از تک اکسپلوریست، ابزار بی‌سیم مذکور به کمک چند میکروحسگر می‌تواند بر شاخص‌های سلامتی افراد در ۲۴ ساعت از شبانه روز و در تمام هفت روز هفته نظارت کند. ابزار بی‌سیم مذکور مجهز به چند میکروحسگر با ضخامت کمتر از یک میلی متر است.

وظیفه این مودم بی‌سیم نظارت بر داده‌های میکرو حسگرهایی است که پژوهشگران آنها را در زیر پوست انسان قرار می‌دهند. دانشمندان سنگاپوری اظهار کردند که توسط این دستگاه بی‌سیم و میکروحسگرها قادر به نظارت بر تنفس و ضربان قلب افراد هستند.

پروفسور "جان هو"(John Ho) یکی از پژوهشگران این مطالعه گفت: ما امیدواریم که این ابزار کمک بزرگی به افراد جهان کند و بتوانیم توسط آن زمانی که شرایط فیزیولوژیکی آنها مانند ضربان قلب و گلوکز خون در وضعیت مناسبی نیست، به افراد هشدار دهیم. در گام بعدی این آزمایشات، ما قصد توسعه چند میکروحسگر را داریم که می‌تواند بر پارامترهای مختلف فیزیولوژیکی مانند گلوکز، فعالیت بیوالکتریک و شیمی خون افراد نیز نظارت کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 204

ثبت نظر

ارسال