مسکن‌های جدید کاهش سریع در و عوارض کمتر (هم‌اکنون در فاز ۳ آزمایشی)

پزشکی امروز

مسکن‌های جدید کاهش سریع در و عوارض کمتر (هم‌اکنون در فاز ۳ آزمایشی)

شنبه 9 دی 1396
پزشکی امروز

سن فرانسیسکو - یک نماینده تحقیقاتی که برای بهبود داروشناسی آرامبخش‌های معمولی طراحی شده است، اثربخشی و ایمنی و همچنین شروع سریعتر فعالیت را در یک جفت آزمایش محوری نشان داده است.

در مقایسه با دارونما، بیماران دریافت کننده الیسیریدین IV , IV oliceridine (Olinvo, Trevena)، یک لیگاند پروتئینی حاوی

پروتئین G (GPBL) در گیرنده مولکول اپیوئید، تسکین زیادی را به دنبال Bunionectomy و یا Abdominoplasty تجربه کردند. همچنین، الیسیریدین روند مناسبی را در ایمنی تنفسی و تحمل پذیری دستگاه گوارش را در مقایسه با مورفین نشان داد. بر طبق نظر محققان، این یافته‌ها از پتانسیل الیسیریدین برای گسترش دریچه درمانی بین عوارض جانبی سریع و موثر و عوارض ناشی از داروهای مخدر پشتیبانی می‌کند.

در APOLLO-1 و APOLLO-2 [آزمایشات] تمام دوزهای الیسیریدین نقطه پایانی اولیه را رد کرده و اثربخشی برتر را نسبت به دارونما نشان دادند."

اثربخشی مدل‌های بافت نرم و سخت با درد حاد

"علاوه بر این، در مقایسه با مورفین، الیسیریدین اثربخشی مشابهی با شروع کلی سریعتر و روند معکوس به سمت کاهش عوارض جانبی ناگهانی درمان نشان داد. در حال حاضر الیسیریدین، ارتباط با مدل‌های بدست آمده بافت نرم و سخت با درد حاد را نشان داده و یک گام به تاییدیه FDA نزدیک‌تر است."

همانطور که در نشست بهار سال ۲۰۱۷ انجمن بیهوشی منطقه‌ای و پزشکی درد آمریکا گزارش داد، مسکن‌های معمولی به گیرنده‌های میو (mu) پیوند خورده و به طور غیرمستقیم با تعدادی از مسیرهای سیگنال‌رسانی شامل مسیر پروتئین G، همراه با تخفیف درد و مسیر بتا آرستین همراه با عوارض جانبی - مرتبط با مسکن‌ها و بازداری پروتئین G – واسط کاهش درد می‌شود.

"شواهد بسیار خوبی وجود دارد که نشان می دهد بسیاری از عوارض جانبی مرتبط با مسکن‌ها مانند افسردگی تنفسی و حالت تهوع، با مسیر بتا آرستین مرتبط است."

بر اساس کار دکتر لفکویتز و دکتر کوبیلکا که  جایزه نوبل شیمی را در سال ۲۰۱۲ به طور مشترک کسب کردند، الیسیریدین یک مولکول جدید mu-GPBL است که از بخشی از مسیر بتا آرستین چشم پوشی می‌کند. محققان معتقدند که : "اگر این کار کند، نتیجه یک مسکن با عوارض جانبی بهبود یافته خواهد بود."

از آنجا که سیر تکاملی استاندارد داروها ، نیاز به یک مدل بافت سخت یا استخوانی و یک مدل بافت نرم برای تایید دارد، محققان الیسیریدین را بر روی بیماران بونونکتومی و آبودینوپلاستی آزمایش می‌کنند.

 

تعداد بازدید : 188

ثبت نظر

ارسال

ابقای معاون درمان وزارت بهداشت

سرپرست وزارت بهداشت در حکمی دکتر قاسم جان بابایی را در سمت معاون درمان وزارت بهداشت ابقا کرد.

  • 26

تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها در حیوانات و تأثیر آن برسلامت انسان

مقاومت آنتی‌بیوتیکی موضوعی‌جدید در بحران امروزۀ سلامتی انسان‌ها نیست. باتوجه به نتایج پژوهشی که اخیراً در اجلاس میکروبیـوم لندن (London Microbiome Me ...

همکاری کمپانی های اپل و زیمر بایومت باهدف آغاز مطالعه ای بالینی روی سیر درمانی بیماران

شرکت Zimmer Biomet  با Apple Watchهای کمپانی اپل درحال بررسی تغییر سیردرمانی بیماران(Patient Journey) به ویژه در عملهای جراحی تعویض مفصل زانو و لگن ه ...

  • 36

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب شد

بنابر اعلام وبدا، دکتر سعید نمکی در حکمی دکتر مهدی پیرصالحی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

  • 22

برچسب اصالت کالا بر روی ۵ گروه تجهیزات پزشکی/ پروانه ساخت تجهیزات پزشکی بدون استاندارد اروپا تمدید نمی‌شود

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: پروانه ساخت تجهیزات پزشکی بدون استاندارد اروپا (CE) تمدید نمی‌شود.

  • 42

ضرورت جداسازی ردیف بودجه بیماران خاص در مجلس/ ۵۰۰ میلیون یورو جوابگوی نیاز‌های بیماران هموفیلی نیست

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: با اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی، تنها بخشی از مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها تأمین می‌شود.

  • 34