معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب شد

خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب شد

بنابر اعلام وبدا، دکتر سعید نمکی در حکمی دکتر مهدی پیرصالحی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

دوشنبه 17 دی 1397 ساعت 12:55

در متن این حکم آمده است:

 

«جناب آقای دکتر مهدی پیرصالحی

با توجه به سوابق علمی و اجرایی و تجربیات ارزنده در عرصه مدیریت ستادی و صنعت دارویی کشور، به موجب این ابلاغ به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب می‌شوید. امید است با استعانت پروردگار، همدلی کلیه همکاران، استفاده از مشورت و ظرفیت اساتید، کارشناسان، انجمن‌های علمی و با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم شریف کشورمان موید باشید.

در این جایگاه خطیر انتظار می‌رود:

۱- در تهیه داروهای اساسی با سرعت و دقت مناسب لحظه‌ای درنگ نکنید تا خدایی ناکرده کمبود داروهای مورد نیاز موجب سرگردانی بیماران نیازمند نگردد.

۲- صنعت دارویی داخلی که متاسفانه لگدمال واردات بی‌رویه و نامناسب شده است، به نحو مقتضی احیا شود. بدیهی است گره زدن تولید داخل به تولیدکنندگان صاحب تکنولوژی در خارج از کشور و تسهیل فرآیندها از وظایف مهم جنابعالی است.

۳- مبارزه با هر گونه فساد درون و برون سازمانی بر عهده جنابعالی و همکارانی است که همراهی‌تان خواهند کرد. بدیهی است اینجانب با تجارب گذشته‌ای که دارم از هر گونه حمایت دریغ نخواهم کرد.

۴- سرمایه‌گذاری در عرصه داروهای نوترکیب با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علم و فناوری و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از ضرورت‌هایی است که نباید در پرداختن به آن درنگ کنید.

۵- ساماندهی فرآورده‌های آرایشی - بهداشتی و جلوگیری جدی از قاچاق فرآورده‌های زیان آور با تقویت تولید داخل با کیفیت یک مطالبه جدی همگانی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

۶- برنامه‌ریزی جهت اصلاح شیوه تغذیه عمومی در راستای ترغیب مردم در گروه‌های مختلف سنی به مصرف درست مواد غذایی و پرهیز از شیوه‌های نامناسب تغذیه‌ای، نظارت مستمر بر تولید، واردات و عرضه مواد غذایی از وظایف اصلی ماست که متاسفانه از جهاتی مغفول مانده است که باید بدان بپردازیم.

لذا شایسته است ظرف دو هفته آینده با مشورت کلیه همکاران و صاحب نظران ذیصلاح برنامه‌ اجرایی پیشنهادی در حوزه‌های فوق‌الذکر را اعلام فرمایید.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دکتر سعید نمکی»

تعداد بازدید : 20

ثبت نظر

ارسال

ابقای معاون درمان وزارت بهداشت

سرپرست وزارت بهداشت در حکمی دکتر قاسم جان بابایی را در سمت معاون درمان وزارت بهداشت ابقا کرد.

  • 21

تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها در حیوانات و تأثیر آن برسلامت انسان

مقاومت آنتی‌بیوتیکی موضوعی‌جدید در بحران امروزۀ سلامتی انسان‌ها نیست. باتوجه به نتایج پژوهشی که اخیراً در اجلاس میکروبیـوم لندن (London Microbiome Me ...

همکاری کمپانی های اپل و زیمر بایومت باهدف آغاز مطالعه ای بالینی روی سیر درمانی بیماران

شرکت Zimmer Biomet  با Apple Watchهای کمپانی اپل درحال بررسی تغییر سیردرمانی بیماران(Patient Journey) به ویژه در عملهای جراحی تعویض مفصل زانو و لگن ه ...

  • 33

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب شد

بنابر اعلام وبدا، دکتر سعید نمکی در حکمی دکتر مهدی پیرصالحی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

  • 21

برچسب اصالت کالا بر روی ۵ گروه تجهیزات پزشکی/ پروانه ساخت تجهیزات پزشکی بدون استاندارد اروپا تمدید نمی‌شود

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: پروانه ساخت تجهیزات پزشکی بدون استاندارد اروپا (CE) تمدید نمی‌شود.

  • 37

ضرورت جداسازی ردیف بودجه بیماران خاص در مجلس/ ۵۰۰ میلیون یورو جوابگوی نیاز‌های بیماران هموفیلی نیست

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: با اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی، تنها بخشی از مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها تأمین می‌شود.

  • 29