همکاری کمپانی های اپل و زیمر بایومت باهدف آغاز مطالعه ای بالینی روی سیر درمانی بیماران

American society of orthopedics,Jan,2019

همکاری کمپانی های اپل و زیمر بایومت باهدف آغاز مطالعه ای بالینی روی سیر درمانی بیماران

شرکت Zimmer Biomet  با Apple Watchهای کمپانی اپل درحال بررسی تغییر سیردرمانی بیماران(Patient Journey) به ویژه در عملهای جراحی تعویض مفصل زانو و لگن هستند.

سه شنبه 18 دی 1397 ساعت 21:27

Patient Journey  اصطلاحی است در علم پزشکی که به پزشک توانایی و بینشِ درک بهتر تجربه­ های شخصی هر بیمار را طی روند درمان می­دهد. به طور معمول هر سیر درمان از شش بخش ، آگاهی،کمک،مراقبت،درمان،تغییرسبک زندگی، پیگیری های ثانویه تشکیل می­گردد.

و اما این دو کمپانی با راه اندازی برنامه ای (Application) روی ساعتهای مچی کمپانی اپل ، در وهلۀ اول میزان ارتباط هرچه بیشتر میان بیمار و گروه مراقبت پزشکی را افزایش داده و روی مراحل سیر درمانی که در بالا اشاره گردید نیز اثرگذار است.

کمپانی Zimmer علاوه بر این همکاری ، با آغاز مطالعه ای بالینی در حال بررسی میزان تاثیر اپلیکیشن روی نتیجۀ این روند و هزینه­ های کلی در جراحی تعویض مفصل است.

شرح کارآزمایی:

در این مطالعه بیمارانی که تحت جراحی لگن یا زانو قرارگرفتند،  با استفاده از این اپلیکیشن نصب شده روی Applewatch به گزارش وضعیت خود پرداختند. محققان با ترکیب اطلاعات گزارشهای بیماران و داده­ های فعالیت فیزیکی و سلامتی که از اپلیکیشن استخراج می گردد ، به نتایجی نوین پیرامون تاثیر تکنولوژی بر سلامتی انسان دست یافتند.این مطالعه در اکتبر سال گذشتۀ میلادی روی 10 هزار بیمار در آمریکا صورت پذیرفت.

برایان هنسون ، مدیرعامل شرکت زیمر از نتایج بدست آمده ابراز خوشنودی نمود و امیدوار است که از این روش بتوان به انتقال تجربیات جراحان و بیماران پرداخت. وی خاطر نشان کرد که در شرکت زیمر هدف ما ، بهبود شرایط مراقبتهای پزشکی از راه های دیجیتالی و الکترونیکی است و از انتشار یکی از بزرگترین مطالعات بالینی بر پایۀ جمع آوری شواهد بسیار خرسندیم.

 

 

 

 

تعداد بازدید : 33

ثبت نظر

ارسال

ابقای معاون درمان وزارت بهداشت

سرپرست وزارت بهداشت در حکمی دکتر قاسم جان بابایی را در سمت معاون درمان وزارت بهداشت ابقا کرد.

  • 22

تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها در حیوانات و تأثیر آن برسلامت انسان

مقاومت آنتی‌بیوتیکی موضوعی‌جدید در بحران امروزۀ سلامتی انسان‌ها نیست. باتوجه به نتایج پژوهشی که اخیراً در اجلاس میکروبیـوم لندن (London Microbiome Me ...

همکاری کمپانی های اپل و زیمر بایومت باهدف آغاز مطالعه ای بالینی روی سیر درمانی بیماران

شرکت Zimmer Biomet  با Apple Watchهای کمپانی اپل درحال بررسی تغییر سیردرمانی بیماران(Patient Journey) به ویژه در عملهای جراحی تعویض مفصل زانو و لگن ه ...

  • 34

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب شد

بنابر اعلام وبدا، دکتر سعید نمکی در حکمی دکتر مهدی پیرصالحی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

  • 21

برچسب اصالت کالا بر روی ۵ گروه تجهیزات پزشکی/ پروانه ساخت تجهیزات پزشکی بدون استاندارد اروپا تمدید نمی‌شود

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: پروانه ساخت تجهیزات پزشکی بدون استاندارد اروپا (CE) تمدید نمی‌شود.

  • 38

ضرورت جداسازی ردیف بودجه بیماران خاص در مجلس/ ۵۰۰ میلیون یورو جوابگوی نیاز‌های بیماران هموفیلی نیست

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: با اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی، تنها بخشی از مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها تأمین می‌شود.

  • 29