شماره ۱۱۱۹

قرص ضد پیری

دکتر ذوالبخش ترکستانی - هومیوپات

قرص ضد پیری

چهارشنبه 19 آبان 1395

براساس تحقیقات دکتر Gautrante در دانشگاهMIT و سایت مربوط به Elysium، دانشمندان معتقد هستند که ‌سلامت ‌سلول ‌و به‌طورکلی سلامت و خوب‌بودن عملکرد آن برای اندام‌ها بسیار مهم است. اساس طراحی کپسول Elysium جهت بهینه‌سازی سطح +NAD و عملکرد پروتئین Sirtuin در سلول‌های ما می‌باشد.

این موضوع جهت حمایت از فرایند متابولیک بدن است که مهم‌ترین بخش برای  سم‌زدایی سلولی و ترمیمDNA و تولید انرژی بدن  می‌باشد. تحقیق ۳۵ساله دریک مدار بسته برای چند دهه دانشمندان را بر‌آن‌داشت تا برای پاسخ‌گویی به این امر که عملکرد مکانیسم‌های داخلی بدن،منجر به سلامتی و یا همچنین کاهش سلامتی می‌گردد، تلاش مضاعفی نمایند و این موضوع به کشف یک کوآنزیم مهم به نام +NAD منجر گشت که در کنترل پروتئین Sirtuin (که‌یک عامل کلیدی در سلامت طولانی سلولی می‌باشد) نقشی ‌اساسی ایفا می‌نماید. پروتئین Sirtuin برای عملکرد نیاز به +NAD داشته و +NAD به‌طور‌طبیعی در‌طول‌زمان کاهش می‌یابد  و منجر به کاهش سلامتی سلول می‌شود. با این دارو به تمرکز +NAD و Sirtuin و حفظ عملکرد آنها در طول زمان و حمایت از سلامت بلوک‌های ساختمانی بدن کمک‌رسانی می‌گردد. این موضوع هدف پایه‌ی این بررسی و ساخت این دارو بوده است. عملکرد این دارو  ایجاد بیشتر+NAD به ساده‌ترین روش در داخل سلول می‌باشد و نقش مهمی در تنظیم عملکردهای هسته‌ی متابولکی سلول و ترمیم+NAD و تولید انرژی در آن ایفا می‌نماید. باید یادآورشد که با بالارفتن سن، توانایی سلولی و همچنین عملکرد مثبت سلول نیز کاهش یافته و در بهینه‌سازی و عملکرد آن به‌طور‌ بالقوه نیز تأثیرگذار خواهد بود و باعث تغییر سلامت در بدن انسان می‌گردد.

ترمیمDNA یک بخش مهم از عملکرد بدن است. ولی بهره‌وری از سیستم ترمیم DNA که اطلاعات بیولوژیکی و ژنتیک ما را محافظت می‌نماید، درطول‌زمان کاهش‌یافته و به مرور از‌بین خواهد‌رفت که عوارض آن پیری و کاهش سلامتی خواهد بود. اساس کار ترمیم به ‌فعال‌شدن Sirtuin مرتبط بوده و مکمل آن سطح بالای +NAD خواهد بود. پروتئین‌های سلولی ایجاد روند جوانی و پیری را برعهده دارند و این فرایند برای بقا ضروری است. اختلال در‌این منطقه، با تجمع پروتئین و بیماری‌های مرتبط با سن همراه خواهد بود و هر‌دوی آنها (+NAD وSirtuin) به Proteostasis سلولی مرتبط بوده و به‌عنوان‌Sirt فعال پیدایش حیات، میتوکندری ازطریق +NAD را در‌بر خواهد‌داشت که این موضوع عملکرد پروتئین سلولی را به‌وجود می‌آورد. دکتر Gautrante که این دارو را کشف‌نموده، سالهاست روی روند کاهش+NAD و پروتئین‌های سلولی تحقیق کرده و آن‌را دنبال می‌نماید و اکنون موفق به کشف داروی Elysium شده‌است. البته قبلاً نیز در کشور آمریکا بسیاری از داروها و مکمل‌های دکتر Gautrante مصرف شده‌اند و درحال حاضر این دارو از‌طرف سازمان غذا  و داروی  آمریکا(FDA) نیز مورد تأیید قرارگرفته که روند جوانی را در پیری به‌وجود می‌آورد و DNA انسان را بازسازی می‌نماید و جهت مؤثربودن باید روزی ۲ عدد از آن را مورد استفاده قراردارد. این دارو به‌عنوان یک مکمل ضدپیری در دانشگاه MIT و توسط دکتر Gautrante مورد بررسی قرارگرفته است.

 

تعداد بازدید : 370

ثبت نظر

ارسال

معافیت واردات تجهیزات پزشکی از مالیات علی الحساب

وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد تا واردات قطعی تجهیزات پزشکی همانند دارو مشمول معافیت از پرداخت مالیات علی الحساب شود.

  • 4

39 درصد دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز در اینستاگرام عرضه می شود

معاون عملیات پلیس فتا گفت: اینستاگرام بستر عرضه 39 درصد از دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز است. 24 درصد در بازارهای آنلاین (شیپور، دیوار و نظایر آن)، 22 ...

  • 5

ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت طی بخشنامه‌ای درباره نحوه نظارت بر فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی دستوراتی را صادر کرد.

  • 6

تشخیص سریع و ارزان غذای فاسد بانانوحسگرمحققان دانشگاهی

محققان دانشگاه محقق اردبیلی به ساخت نانوحسگری ارزانی دست یافتند که به گفته آنها از این نانو حسگر می‌توان برای تشخیص حضور باکتری‌ها در مواد غذایی استف ...

  • 13

هنرمندان قبل از تبلیغ دارو با وزارت بهداشت مشورت کنند

سخنگوی وزارت بهداشت، در واکنش به تبلیغ داروی «نالوکسان» توسط یکی از هنرپیشنه های زن، گفت: این دارو فقط مصرف بیمارستانی دارد.

  • 30

تولید ذرات شبه ویروسی برای انتقال دارو و ژن درمانی

محققان کشور در طرحی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی موفق به تولید ذرات شبه ویروسی با استفاده از سیستم جدید بیانی لیشمانیا ...

  • 40