شماره ۱۱۹۳

مدیریت استراتژیک سازمان‌های بهداشت و درمان

پزشکی امروز

مدیریت استراتژیک سازمان‌های بهداشت و درمان

شنبه 12 آبان 1397 ساعت 14:6
پزشکی امروز

نام‌کتاب‌: مدیریت استراتژیک سازمان‌های بهداشت و درمان

نویسندگان: پیتر ام. گینتر، دبلیو جک.‌دانکن و لیندا ای.سوین

مترجم‌: داوود ایزدی‌سرشت

چاپ اول‌: ۱۳۹۷

شمارگان‌: ۱۰۰۰‌نسخه

ناشر‌: دفتر پژوهش‌های فرهنگی

تلفن ناشر: ۸۸۸۲۱۳۴۶

* امروزه سازمان‌های فعال در حوزه بهداشت و درمان درسراسر دنیا مدیریت استراتژیک را پذیرفته‌اند و فرایندهای مدیریت استراتژیک خاص خود را ابداع نموده و توسعه داده‌اند. بیان گسترده این کتاب درمورد رهبری است و به‌طور خاص به وظایف استراتژیک ضروری رهبری و مدیریت سازمان‌های بهداشت و درمان اختصاص دارد. همچنین بر تفکر استراتژیک تاکید می‌ورزد و به‌شکلی شفاف تفکر استراتژیک، برنامه‌ریزی استراتژیک و مدیریت تکانه استراتژیک را تعریف‌می‌نماید.

مطالعه این کتاب ارزشمند که در نوع خود اولین کتاب ترجمه‌شده در حوزه مدیریت استراتژیک سازمان‌های بهداشت و درمان در کشور می‌باشد، به‌متولیان و سیاست‌گذاران حوزه بهداشت و درمان، اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان رشته‌های مدیریت و مدیریت بیمارستان، مدیران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، مدیران بیمه‌های درمانی و دست‌اندرکاران در این عرضه و دیگر فعالان و علاقه‌مندان به حوزه بهداشت و درمان توصیه‌می‌گردد.

 

تعداد بازدید : 19

ثبت نظر

ارسال

معافیت واردات تجهیزات پزشکی از مالیات علی الحساب

وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد تا واردات قطعی تجهیزات پزشکی همانند دارو مشمول معافیت از پرداخت مالیات علی الحساب شود.

  • 4

39 درصد دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز در اینستاگرام عرضه می شود

معاون عملیات پلیس فتا گفت: اینستاگرام بستر عرضه 39 درصد از دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز است. 24 درصد در بازارهای آنلاین (شیپور، دیوار و نظایر آن)، 22 ...

  • 5

ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت طی بخشنامه‌ای درباره نحوه نظارت بر فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی دستوراتی را صادر کرد.

  • 6

تشخیص سریع و ارزان غذای فاسد بانانوحسگرمحققان دانشگاهی

محققان دانشگاه محقق اردبیلی به ساخت نانوحسگری ارزانی دست یافتند که به گفته آنها از این نانو حسگر می‌توان برای تشخیص حضور باکتری‌ها در مواد غذایی استف ...

  • 13

هنرمندان قبل از تبلیغ دارو با وزارت بهداشت مشورت کنند

سخنگوی وزارت بهداشت، در واکنش به تبلیغ داروی «نالوکسان» توسط یکی از هنرپیشنه های زن، گفت: این دارو فقط مصرف بیمارستانی دارد.

  • 30

تولید ذرات شبه ویروسی برای انتقال دارو و ژن درمانی

محققان کشور در طرحی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی موفق به تولید ذرات شبه ویروسی با استفاده از سیستم جدید بیانی لیشمانیا ...

  • 39