مسکن‌های جدید کاهش سریع در و عوارض کمتر (هم‌اکنون در فاز ۳ آزمایشی)

پزشکی امروز

مسکن‌های جدید کاهش سریع در و عوارض کمتر (هم‌اکنون در فاز ۳ آزمایشی)

شنبه 9 دی 1396
پزشکی امروز

سن فرانسیسکو - یک نماینده تحقیقاتی که برای بهبود داروشناسی آرامبخش‌های معمولی طراحی شده است، اثربخشی و ایمنی و همچنین شروع سریعتر فعالیت را در یک جفت آزمایش محوری نشان داده است.

در مقایسه با دارونما، بیماران دریافت کننده الیسیریدین IV , IV oliceridine (Olinvo, Trevena)، یک لیگاند پروتئینی حاوی

پروتئین G (GPBL) در گیرنده مولکول اپیوئید، تسکین زیادی را به دنبال Bunionectomy و یا Abdominoplasty تجربه کردند. همچنین، الیسیریدین روند مناسبی را در ایمنی تنفسی و تحمل پذیری دستگاه گوارش را در مقایسه با مورفین نشان داد. بر طبق نظر محققان، این یافته‌ها از پتانسیل الیسیریدین برای گسترش دریچه درمانی بین عوارض جانبی سریع و موثر و عوارض ناشی از داروهای مخدر پشتیبانی می‌کند.

در APOLLO-1 و APOLLO-2 [آزمایشات] تمام دوزهای الیسیریدین نقطه پایانی اولیه را رد کرده و اثربخشی برتر را نسبت به دارونما نشان دادند."

اثربخشی مدل‌های بافت نرم و سخت با درد حاد

"علاوه بر این، در مقایسه با مورفین، الیسیریدین اثربخشی مشابهی با شروع کلی سریعتر و روند معکوس به سمت کاهش عوارض جانبی ناگهانی درمان نشان داد. در حال حاضر الیسیریدین، ارتباط با مدل‌های بدست آمده بافت نرم و سخت با درد حاد را نشان داده و یک گام به تاییدیه FDA نزدیک‌تر است."

همانطور که در نشست بهار سال ۲۰۱۷ انجمن بیهوشی منطقه‌ای و پزشکی درد آمریکا گزارش داد، مسکن‌های معمولی به گیرنده‌های میو (mu) پیوند خورده و به طور غیرمستقیم با تعدادی از مسیرهای سیگنال‌رسانی شامل مسیر پروتئین G، همراه با تخفیف درد و مسیر بتا آرستین همراه با عوارض جانبی - مرتبط با مسکن‌ها و بازداری پروتئین G – واسط کاهش درد می‌شود.

"شواهد بسیار خوبی وجود دارد که نشان می دهد بسیاری از عوارض جانبی مرتبط با مسکن‌ها مانند افسردگی تنفسی و حالت تهوع، با مسیر بتا آرستین مرتبط است."

بر اساس کار دکتر لفکویتز و دکتر کوبیلکا که  جایزه نوبل شیمی را در سال ۲۰۱۲ به طور مشترک کسب کردند، الیسیریدین یک مولکول جدید mu-GPBL است که از بخشی از مسیر بتا آرستین چشم پوشی می‌کند. محققان معتقدند که : "اگر این کار کند، نتیجه یک مسکن با عوارض جانبی بهبود یافته خواهد بود."

از آنجا که سیر تکاملی استاندارد داروها ، نیاز به یک مدل بافت سخت یا استخوانی و یک مدل بافت نرم برای تایید دارد، محققان الیسیریدین را بر روی بیماران بونونکتومی و آبودینوپلاستی آزمایش می‌کنند.

 

تعداد بازدید : 170

ثبت نظر

ارسال

زیر سوال رفتن انسانیت ! ۲ برند معروف پفک از خوراک دام استفاده می‌کردند/ توضیحات سازمان غذا و دارو

سخنگوی سازمان غذا و دارو از احتمال تعطیلی موقت یا دائم برخی خطوط تولید دو برند معروف پفک که از ذرت دام در تولید محصولات‌شان استفاده کرده‌اند، خبر داد ...

  • 37

سقراط و جام شوکران

سقراط درسال‮ ‬469‮ ‬ق م درآتن به دنیا آمد‮. ‬پدرش سنگ تراش و مادرش ماما بود‮. ‬درجوانی به عنوان‮ (‬سرباز پیاده‌ی مسلح‮) ‬یا سرباز سنگین سلاح به خدمت ...

تلاش مجلس برای اختصاص اعتبار ویژه به بیماران اوتیسم

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، از تلاش جهت پیش بینی اعتبار ویژه برای بیماران اوتیسم در بودجه ۹۸ خبر داد.

  • 6

الزامات جدید سازمان غذا و دارو درباره غذاهای تراریخته

مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو الزامات این سازمان برای برچسب‌گذاری محصولات و فرآورده‌های غذایی تراریخته را تشریح کرد.

  • 19

مشکل تبادلات مالی در بازار دارویی ایران و هند

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، یکی از مشکلات پیش روی ایران در همکاری دارویی با هندوستان را، تبادلات مالی عنوان کرد.

  • 5

یادی‌از شادروان دکترمحمدمیردامادی

دکتر محمد میردامادی متولد۱۳۰۴شمسی که درسال۱۳۹۵ در فرانسه فوت نمود، پزشکی حاذق درکارخود و طبیبی‌ادیب و شاعری توانا و مسلط به تاریخ و فرهنگ ایران بود. ...