شماره ۱۱۲۳

مصرف کلسیم و ویتامینD و سلامت قلب و عروق

پزشکی امروز

مصرف کلسیم و ویتامینD و سلامت قلب و عروق

چهارشنبه 17 آذر 1395
پزشکی امروز

بنیاد ملی پوکی‌استخوان (National Osteoporosis Foundation) و انجمن پیشگیری‌از بیماری‌های قلب و عروق آمریکا (American Society for Preventive Cardiology) نشان‌داده‌اند که وجود کلسیم در غذا یا مکمل‌ها بر وقوع بیماری‌های قلبی‌عروقی یا بیماری عروق مغزی، مرگ‌و‌میر مربوط به بیماری و یا مرگ‌و‌میر بیشتر در بزرگسالان سالم به هر‌علت، اثری ندارد.

توصیه‌می‌شود که کل کلسیم مصرفی کمتر‌از سطح بالای مصرف قابل‌تحمل برای انسان (۲۵۰۰تا۲۰۰۰ میلی‌گرم در روز) باشد و باید از نقطه‌نظر قلبی‌عروقی امن در‌نظر گرفته شود‌.

بیشتر افراد برای رفع نیازهای روزانه‌ی کلسیم خود، در‌صورتی‌که با رژیم‌غذایی به‌تنهایی تأمین نشود، نیاز به مصرف بیش‌از ۵۰۰ میلی‌گرم کلسیم مکمل ندارند. دستیابی به مصرف ویتامین‌D توصیه‌شده (۶۰۰واحد بین‌المللی برای بزرگسالان تا سن ۷۰‌سال و ۸۰۰ واحد بین‌المللی برای کسانی‌که ۷۰‌سال یا بیشتر سن دارند) نیز ضروری است. بر‌اساس کلیت شواهد موجود برای کلسیم و ویتامین‌D، مصرف بیشتر از این مقادیر مفید نمی‌باشد.

Ref:

Annals of Internal Medicine

 

تعداد بازدید : 236

ثبت نظر

ارسال

زیر سوال رفتن انسانیت ! ۲ برند معروف پفک از خوراک دام استفاده می‌کردند/ توضیحات سازمان غذا و دارو

سخنگوی سازمان غذا و دارو از احتمال تعطیلی موقت یا دائم برخی خطوط تولید دو برند معروف پفک که از ذرت دام در تولید محصولات‌شان استفاده کرده‌اند، خبر داد ...

  • 38

سقراط و جام شوکران

سقراط درسال‮ ‬469‮ ‬ق م درآتن به دنیا آمد‮. ‬پدرش سنگ تراش و مادرش ماما بود‮. ‬درجوانی به عنوان‮ (‬سرباز پیاده‌ی مسلح‮) ‬یا سرباز سنگین سلاح به خدمت ...

تلاش مجلس برای اختصاص اعتبار ویژه به بیماران اوتیسم

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، از تلاش جهت پیش بینی اعتبار ویژه برای بیماران اوتیسم در بودجه ۹۸ خبر داد.

  • 6

الزامات جدید سازمان غذا و دارو درباره غذاهای تراریخته

مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو الزامات این سازمان برای برچسب‌گذاری محصولات و فرآورده‌های غذایی تراریخته را تشریح کرد.

  • 19

مشکل تبادلات مالی در بازار دارویی ایران و هند

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، یکی از مشکلات پیش روی ایران در همکاری دارویی با هندوستان را، تبادلات مالی عنوان کرد.

  • 5

یادی‌از شادروان دکترمحمدمیردامادی

دکتر محمد میردامادی متولد۱۳۰۴شمسی که درسال۱۳۹۵ در فرانسه فوت نمود، پزشکی حاذق درکارخود و طبیبی‌ادیب و شاعری توانا و مسلط به تاریخ و فرهنگ ایران بود. ...