شماره ۱۰۴۵

ابزار ترکیبی سوزن تزریقی ـ اسنیر نتایج EMR را بهبود می‌بخشد

پزشکی امروز

ابزار ترکیبی سوزن تزریقی ـ اسنیر نتایج EMR را بهبود می‌بخشد

استفاده از این ابزار در‌مقایسه با ابزار اسنیر(snare) به تنهایی، رزکشن ضایعات بزرگ سریع‌تر و بهتر صورت‌گرفت. کارایی مقایسه‌ای اسنیرهای مخـتلف مورد استفاده در رزکشــن مخاط بـــا انـــدوسکـــوپـــی (Endoscopic Mucosal Resection) ارزیابی نشده است. برای پرداختن به این موضوع مطالعه‌ای با حمایت صنعت توسط محققان صورت گرفت که ترکیبی از سوزن تزریقی و اسنیر در یک وسیله واحد (آی‌ـ‌ اسنیراندوسکوپی با اولتراسونوگرافی) یا با یک اسنیر دارای نوار بیضی‌شکل 25‌میلی‌متری (اسنیر ماستراولمپیوس) برای 140‌بیمار دارای ضایعه بالای 15‌میلی‌متر استفاده شد. همچنین بیماران از‌نظر دریافت محلول سالین یا هیدروکسی‌پروپیل متیل‌سلولز به‌طور تصادفی انتخاب شدند.

سیستم آی‌ـ‌ اسنیر در مقایسه با اسنیرماستر امکان رزکشن سریع‌تر را فراهم می‌کرد (زمان میانگین معادل 6 در‌برابر‌11‌دقیقه؛ P<0/001) و مقدار میانگین خارج قسمت رزکشن سیدنی (SRQ)؛ ۱۳/۸ دربرابر ۷/۱، در آن بیشتر بود که این مقدار عبارت است از قطر ضایعه تقسیم بر تعداد قطعاتی است که از ضایعه رزکت شده‌است. نتایج بین دو‌‌گروه تزریقی مختلف رزکشن تفاوتی نداشت.

Woodward T.et al Gastrointest Endose 2015 Mar

 

تعداد بازدید : 489

ثبت نظر

ارسال

معافیت واردات تجهیزات پزشکی از مالیات علی الحساب

وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد تا واردات قطعی تجهیزات پزشکی همانند دارو مشمول معافیت از پرداخت مالیات علی الحساب شود.

  • 4

39 درصد دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز در اینستاگرام عرضه می شود

معاون عملیات پلیس فتا گفت: اینستاگرام بستر عرضه 39 درصد از دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز است. 24 درصد در بازارهای آنلاین (شیپور، دیوار و نظایر آن)، 22 ...

  • 5

ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت طی بخشنامه‌ای درباره نحوه نظارت بر فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی دستوراتی را صادر کرد.

  • 6

تشخیص سریع و ارزان غذای فاسد بانانوحسگرمحققان دانشگاهی

محققان دانشگاه محقق اردبیلی به ساخت نانوحسگری ارزانی دست یافتند که به گفته آنها از این نانو حسگر می‌توان برای تشخیص حضور باکتری‌ها در مواد غذایی استف ...

  • 13

هنرمندان قبل از تبلیغ دارو با وزارت بهداشت مشورت کنند

سخنگوی وزارت بهداشت، در واکنش به تبلیغ داروی «نالوکسان» توسط یکی از هنرپیشنه های زن، گفت: این دارو فقط مصرف بیمارستانی دارد.

  • 30

تولید ذرات شبه ویروسی برای انتقال دارو و ژن درمانی

محققان کشور در طرحی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی موفق به تولید ذرات شبه ویروسی با استفاده از سیستم جدید بیانی لیشمانیا ...

  • 39