شماره ۱۰۱۶

سوتور قابل جذب برای لاسراسیون

پزشکی امروز

 ثابت شده است که سوتورهای قابل جذب برای ترمیم لاسراسیون‌های صورت مطمئن و مؤثر است. اما به‌طور مشخص از این سوتورها در ترمیم تنه یا لاسراسیون‌های اندام‌های انتهایی استفاده نمی‌شود زیرا دراین مناطق تنش زیادتر و ذخیره‌ی خونی کمتر وجود دارد و با این وجود در بخش اورژانس برای کاهش درد و اضطراب کودکان استفاده از این سوتورها توصیه شده است. پژوهشگران به‌صورت غیرانتخابی یک نمونه‌ی راحت بیماران بزرگسال و کودک را که دچار لاسراسیون حاد تنه و اندام انتهایی بودند در بخش اورژانس با سوتور قابل جذب یا غیرقابل جذب بخیه زدند. پیامد زیبایی بعد‌از3 ماه با اشل آنالوگ دیداری توسط جراح پلاستیکی سنجیده شد که نسبت به نوع سوتورآگاه نبود و عوارض در پیگیری‌10‌روزه ارزیابی شد.
از 155‌بیمار، 73‌نفر بررسی را به پایان بردند. ویژگی‌های دموگرافیک، متوسط طول لاسراسیون و میانگین تعداد سوتور مورد استفاده در دو گروه یکسان بود و نیز پیامدهای زیبایی و نرخ عوارض نیز در دوگروه ازنظر آماری مشابه بود.

Acad Emerg Med 2014 Jul 5

تعداد بازدید : 2516

ثبت نظر

ارسال

معافیت واردات تجهیزات پزشکی از مالیات علی الحساب

وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد تا واردات قطعی تجهیزات پزشکی همانند دارو مشمول معافیت از پرداخت مالیات علی الحساب شود.

  • 4

39 درصد دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز در اینستاگرام عرضه می شود

معاون عملیات پلیس فتا گفت: اینستاگرام بستر عرضه 39 درصد از دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز است. 24 درصد در بازارهای آنلاین (شیپور، دیوار و نظایر آن)، 22 ...

  • 5

ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت طی بخشنامه‌ای درباره نحوه نظارت بر فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی دستوراتی را صادر کرد.

  • 6

تشخیص سریع و ارزان غذای فاسد بانانوحسگرمحققان دانشگاهی

محققان دانشگاه محقق اردبیلی به ساخت نانوحسگری ارزانی دست یافتند که به گفته آنها از این نانو حسگر می‌توان برای تشخیص حضور باکتری‌ها در مواد غذایی استف ...

  • 13

هنرمندان قبل از تبلیغ دارو با وزارت بهداشت مشورت کنند

سخنگوی وزارت بهداشت، در واکنش به تبلیغ داروی «نالوکسان» توسط یکی از هنرپیشنه های زن، گفت: این دارو فقط مصرف بیمارستانی دارد.

  • 30

تولید ذرات شبه ویروسی برای انتقال دارو و ژن درمانی

محققان کشور در طرحی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی موفق به تولید ذرات شبه ویروسی با استفاده از سیستم جدید بیانی لیشمانیا ...

  • 39