شماره ۱۱۸۵

سخنی با سال۹۷

مهندس‌اردوان سیف‌بهزاد - صاحب امتیاز و سردبیر

سخنی با سال۹۷

چهارشنبه 22 فروردین 1397
پزشکی امروز

به‌رسم هرسال و نخستین شمارۀ بهار و با یاد بنیانگذار درست‌کردار، «دکتر فرخ سیف‌بهزاد» و بانام آن‌که آفرید عشق و ایمان و با احترام به ‌مردم نازنین ‌ایران و تقدیم یک سبد حس‌خوب بوییدن‌گل‌ یاس‌رازقی خدمت جامعۀ زحمتکش پزشکان و با یاد شاعر بلندآوازه و فقید سرزمین‌مان رهی‌معیری، نخستین‌سخن این سال را آغازمی‌نمایم:  

نوبهار آمد و گل سرزده، چون عارض یار
ای گل تازه، مبارک به تو این تازه بهار

روی سخن امسال من با سال ۱۳۹۷ است؛ درددلی برادروار، تمنایی به‌اندازۀ خواستۀ یک کودک‌خالص، تقاضایی از اعماق وجود تمام مردم سرزمینم که در این سال پیش‌رو، قدری ملاطفت و اندازه‌ای مهر و زیبایی خود را نشانمان داده و به قول شاعر جوان (مهدی‌حاجیان‌پناه):

با بـوسـه‌ای از جـنسِ غزل‌های جـوانـی
بــاید که بیـایی و غـــمم را بـرهانــی
دستانِ من و دامنِ احساسِ تو ای عشق
با ما به ازین باش که با خلق جهانی

سال ۱۳۹۷ را با ادای احترام به بانوان و مردان جامعۀ پزشکی آغاز می‌نماییم که همواره انگشت اتهام به سوی آنان دراز می‌گردد، احترام به استادان و پیشکسوتان عرصۀ‌پزشکی، پرستاران دلسوز، به یاد بزرگان و باعرض ارادت خدمت آن دسته از پزشکان خدمتگزار مناطق محروم که انگیزۀ اصلی بنا نهاده‌شدن این مجموعه توسط بنیانگذارش بود و پس‌از آن به‌یاد بازماندگان زلزله‌های سال‌گذشته کرمانشاه و کرمان، به یاد از دست‌رفتگان حادثۀ سانچی، به‌یاد آتش‌نشانان غیور حادثه پلاسکو و به یاد مسافران از دست‌رفته پرواز یاسوج که شاید تلنگری باشد بر غیرت سال۱۳۹۷ تا قدم در مسیر جبرانِ سال۹۶ و پیش‌‌از‌آن بگذارد.

تعداد بازدید : 77

ثبت نظر

ارسال

معافیت واردات تجهیزات پزشکی از مالیات علی الحساب

وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد تا واردات قطعی تجهیزات پزشکی همانند دارو مشمول معافیت از پرداخت مالیات علی الحساب شود.

  • 4

39 درصد دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز در اینستاگرام عرضه می شود

معاون عملیات پلیس فتا گفت: اینستاگرام بستر عرضه 39 درصد از دارو و تجهیزات پزشکی غیرمجاز است. 24 درصد در بازارهای آنلاین (شیپور، دیوار و نظایر آن)، 22 ...

  • 5

ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت طی بخشنامه‌ای درباره نحوه نظارت بر فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی دستوراتی را صادر کرد.

  • 6

تشخیص سریع و ارزان غذای فاسد بانانوحسگرمحققان دانشگاهی

محققان دانشگاه محقق اردبیلی به ساخت نانوحسگری ارزانی دست یافتند که به گفته آنها از این نانو حسگر می‌توان برای تشخیص حضور باکتری‌ها در مواد غذایی استف ...

  • 14

هنرمندان قبل از تبلیغ دارو با وزارت بهداشت مشورت کنند

سخنگوی وزارت بهداشت، در واکنش به تبلیغ داروی «نالوکسان» توسط یکی از هنرپیشنه های زن، گفت: این دارو فقط مصرف بیمارستانی دارد.

  • 30

تولید ذرات شبه ویروسی برای انتقال دارو و ژن درمانی

محققان کشور در طرحی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی موفق به تولید ذرات شبه ویروسی با استفاده از سیستم جدید بیانی لیشمانیا ...

  • 40